قیمت کیا سراتو

قیمت کیا سراتو صفر

به طور کلی عوامل بسیاری در تعیین قیمت خودرو به عنوان یک دارایی ارزشمند موثر هستند. تعدادی از این عوامل وابسته به کارکرد خودرو و تعدادی نیز به ویژگی‌ها یا آپشن‌های آن مرتبط است. کیا سراتو از سری خودروهای موجود در بازار ایران است که توسط شرکت کیا موتورز در کشور کره جنوبی تولید شده و به دلیل برخورداری از کیفیت قابل قبول و آپشن‌های متنوع طرفداران بسیاری در میان مشتریان داخلی دارد.

قیمت کیا سراتو مانند همه‌ی خودروهای موجود در بازار داخل کشور، در طی سال‌ها با نوسانات بسیاری همراه بوده که البته این نوسانات بیشتر در جهت افزایش حرکت کرده است. در این مطلب قصد داریم ضمن بررسی عوامل موثر در تعیین قیمت خودرو، به بررسی قیمت کیا سراتو به عنوان یک خودروی وارداتی بپردازیم. البته شایان ذکر است که نسل دوم این خودرو به صورت مونتاژ توسط شرکت سایپا تولید و عرضه می‌شود.

برای اطلاع از قیمت سپر جلو کیا سراتو،چراغ خطر عقب کیا سراتو،سپر جلو هیوندای سانتافه،لنت جلو کیا سراتو،کمک فنر جلو کیا سراتو با کارشناسان سایت یدک 360 تماس بگیرید.

09120256652-02133116519-02133913769

عوامل موثر بر قیمت گذاری خودرو کدامند؟

پیش از بررسی قیمت کیا سراتو بهتر است به طور کلی فاکتورهای موثر بر تعیین قیمت خودرو را با هم مرور کنیم. همان‌گونه که اشاره شد، عوامل مختلفی بر قیمت خودرو موثر هستند. برخی از این عوامل مرتبط با شرایط خودرو پس از تولید هستند، برخی دیگر ویژگی‌های اصلی خودرو می‌باشند، برخی به تولید کننده بستگی دارند و برخی نیز مرتبط با خودروهای کارکرده هستند. مهم‌ترین عوامل موثر بر تعیین قیمت خودروهای صفر را به صورت اجمالی شامل موارد زیر است.

– کشور تولیدکننده

از مهم‌ترین عوامل موثر بر روی قیمت‌گذاری خودرو، کشور سازنده است. روشن است که برخی کشورها مانند آلمان، آمریکا و ژاپن به دلیل کیفیت بالای خودروهای تولیدی، این محصولات را با قیمت بالایی عرضه می‌کنند. برخی کشورها نیز با عرضه‌ی خودروهای دارای کیفیت قابل قبول، آن‌ها را با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رسانند. از جمله این کشورها می‌توان به کره جنوبی و چین اشاره کرد. البته در تعیین قیمت کلیه‌ی خودروهای واداتی مانند قیمت کیا سراتو لازم است به عوارض گمرکی و واردات نیز توجه شود.

– برند تولید کننده

جدا از کشور سازنده، برند خودرو از عوامل دارای تاثیر بالا بر قیمت آن است. برخی برندهای خودروسازی دنیا به دلیل شهرت و کیفیت بالای تولیدات، محصولات خود را با قیمت بسیار بالا عرضه می‌کنند که از جمله معروف‌ترین این برندها می‌توان به بنز، بی ام و، آئودی و چند برند دیگر اشاره کرد.

– سال تولید خودرو

روشن است که سال تولید خودرو نیز از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت‌گذاری آن است. هرچه خودرو جدیدتر تولید شده باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت و برعکس خوروهای تولید شده در سال‌های قبل، قیمت کمتری دارند. دلیل این امر استهلاک قطعات در خودروهای قدیمی‌تر و تاثیر مستقیم آن بر عملکرد خودرو و حتی امکان مواجهه با هزینه‌های اضافی تعویض و یا تعمیر خودرو می‌باشد.

– تیپ و مدل خودرو

مدل خودرو نیز از عوامل اثرگذار بر روی قیمت آن است. در واقع همواره برخی مدل‌های خودرو در مقایسه با سایر مدل‌ها ارزان‌تر و در مقایسه با برخی مدل‌ها گران‌تر هستند. به عنوان یک مثال داخلی می‌توان به بالاتر بودن قیمت پراید جعبه دار در مقایسه با پراید هاشبک اشاره کرد.

هم‌چنین و به صورت مشابه تیپ خودرو می‌تواند موجب افزایش یا کاهش قیمت آن شود. به عنوان مثال قیمت خودرو بنز در تیپ‌های بالاتر در مقایسه با تیپ‌های قدیمی‌تر بیشتر است و دلیل آن افزودن ویژگی‌های جدید مانند افزایش کیفیت، تجهیزات و یا سرعت خودرو در تیپ‌های جدیدتر است.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت خودروهای وارداتی از جمله قیمت کیا سراتو می‌توان به افزایش یا کاهش عوارض گمرکی یا مصوبات دولت در مورد محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های واردات اشاره کرد. در مورد خودروهای داخلی نیز به طور کلی افزایش قیمت مصوب و افزایش قیمت مواد اولیه موجب افزایش قیمت به صورت رسمی توسط تولیدکننده می‌شود.

قیمت کیا سراتو چقدر است؟

پس از بررسی عوامل موثر بر قیمت خودرو به طور کلی، قیمت کیا سراتو را در بازار ایران بررسی می‌کنیم. به طور کلی قیمت سراتو با توجه به معاملات واقعی روزانه که در بازار صورت گرفته تعیین و اعلام می‌شود ولی نکته‌ی مهم این است که این معاملات بیشتر از آن‌که مبنای سلیقه‌ای و شخصی داشته باشد، بر مبنای عواملی مشخص تعیین می‌شود.

از جمله این عوامل می‌توان به فاکتورهایی مانند قطع شدن خط تولید خودرو اشاره کرد که موجب کاهش قیمت آن خواهد شد. یا محدودیت در ورود قطعات یدکی خودرو به داخل کشور که به افزایش قیمت آن منجر می‌شود. روشن است که افزایش تقاضا به هر دلیلی و کاهش عرضه به هر دلیلی موجب افزایش قیمت خواهد شد و برعکس.

خودرو کیا سراتو نیز از خودروهای وارداتی در ایران است که صرفا امکان خرید مدل‌های قدیمی‌تر آن در بازار داخل کشور وجود دارد. ولی به طور کلی با توجه به نوسانات نرخ ارز و به خصوص افزایش قیمت دلار در سال‌ها و ماه‌های اخیر، قیمت کیا سراتو به عنوان یک خودروی وارداتی به میزان زیادی با افزایش مواجه بوده است.

البته این عامل در مورد نسل دوم کیا سراتو به به عنوان یک خودروی داخلی توسط شرکت سایپا مونتاژ و عرضه می‌شود کمتر صادق است. ولی همین خودرو نیز به عنوان یک خودروی نسبتا لوکس و با کیفیت با قیمت بالای یک میلیارد تومان در کشور معامله می‌شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

78 456 123 021