کیا لوازم یدکی کیا قطعات جانبی کیا قطعات یدکی کیا

چک کردن هود خودروReviewed by YadakAmin on Apr 23Rating:

چگونه خودروی کیا خود را در مدت زمانی طولانی با کمترین هزینه نگهداری کنید؟

همه کسانی که قصد خرید خودرو را دارند به خصوص برندهای خارجی از جمله کیا، هیوندای و… باید انتظار این را داشته باشند که بتوانند خودرو خود را در مدت زمانی طولانی در بهترین شرایط نگهداری کنند.به خصوص اگر از برندهای خارجی مانند کیا که ذکر کردیم باشد توانایی خرید و تعویض لوازم یدکی کیا را داشته باشد. یکی از راه های رسیدن به این هدف چک هود خودرو است که موتور آن خاموش است. اگر موتور روشن است، دست خود را به فن‌ها نزدیک نکنید. اگر نمی توانید با موتوری که داغ است یا در حال کار کردن است برخی چک ها را انجام دهید این مراحل را به شحص دیگری واگذار کنید که دارای تخصص است و خودتان به سراغ چک هایی بروید که باید در زمان خاموش و سرد بودن موتور انجام شود. مراحل انجام چک هود به ترتیب زیر انجام می شود.

سطح روغن موتور

مرحله‌ای که نباید هرگز آن را فراموش کنید، چک کردن سطح روغن موتور است. در صورت نبود روغن موتور حتی برای یک دقیقه موتور ماشین شما به شدت آسیب می بیند. چک کردن سطح روغن موتور باید توسط رسیور انجام شود، دو علامت “FULL” و “ADD” را می توانید ببینید. اگر لکه مورد نظر روی علامت “FULL” بود نیازی به اضافه کردن روغن موتور ندارید، اگر سطح روغن زیر علامت “ADD” بود اقدام به اضافه کردن روغن موتور کنید. در صورتی که روغن موتور بین دو علامت بود از اضافه کردن روغن خودداری کنید. هدف اصلی از انجام این کار کاهش میزان مصرف سوخت است، اگر با چک کردن های دوره ای باز هم مصرف سوخت بالا بود حتما به یک تعمیرگاه ماشین مراجعه کنید.همچنین روغن موتور خودرو شما نباید به هیچ وجه دارای بوی بنزن باشد که باز هم در صورت این پیشامد به تعمیرگاه مراجعه کنید.

سیستم خنک کننده(انتقال مایع)

بیشترین سرعت انتقال اتوماتیک مایع باید در حالی که موتور در حال اجرا است، بررسی شود. همچنین مطمئن شوید که ماشین به طور کامل گرم شده است. سطح مایع را هم می توانید همانند سطح روغن موتور بسنجید که به همین ترتیب با توجه به علامت “FULL” یا “ADD” اقدام کنید، در صورتی که لکه بین دو علامت “FULL” یا “ADD” بود اقدام به هیچ کاری نکنید. مایع انتقال باید صورتی یا قرمز رنگ باشد. اگر مایع قهوه‌ای مایل به زرد یا دارای بوی سوختگی بدهد باید توسط تعمیرکار چک شود. اطمینان حاصل کنید که از مایع انتقال مناسب برای وسیله نقلیه خود استفاده کنید. اگر قصد دارید مایع انتقال خودتان اضافه کنید، باید بدانید که مایعات معمولا در کوارتز قرار می گیرند، اما ممکن است سطح به اندازه کافی کم نباشد تا کل آن را پر کند. همچنین برای رسیدن سیال به لوله کوچکی که از رگولاتور خارج می شود، به یک قیف ویژه نیاز خواهید داشت. . هرگونه مصرف قابل توجه روغن انتقال باید در یک فروشگاه تعمیر بررسی شود.

روغن ترمزخودرو لوازم یدکی کیا

روغن ترمز

مخزن مایع ترمز درست در مقابل فرمان قرار دارد. امروزه بیشتر خودروها یک مخزن شفاف دارند تا سطح روغن ترمز را بدون باز کردن پوشش ببینید. سطح روغن ترمز به مرور کاهش می یابد اما در این مورد نگران نباشید چون طبیعی است. اگر سطح به میزان قابل توجهی در طی یک دوره کوتاه کاهش یابد یا به حدود دو سوم کامل برسد، ترمزهایتان را در اسرع وقت بررسی کنید. هرگز نباید هر نوع روغن ترمز را در ترمزهای خود نصب کنید. چرا که می تواند باعث خرابی ترمز شود. مخزن را بپوشانید و جز در مواقع خاص آن را باز نکنید.چرا که قرار گرفتن در معرض هوا باعث می شود مایع جذب رطوبت کند که نقطه جوش را پایین می آورد. مایع ترمز باید نقطه جوش بسیار بالا داشته باشد.

سیگنال فرمان

مخزن مجهز به سیستم فرمان قدرت معمولا دارای یک ریز سنج کوچک و متصل به کلاه است. کلاه را بردارید و سطح سیال را بررسی کنید. سطح باید بیش از محدوده طبیعی روی رسیور تغییر نکند. اگر شما بیش از یک یا دو بار در سال نیاز به اضافه کردن مایع دارید، سیستم نشت را بررسی کنید. این سیستم ها به راحتی آسیب می بینند، به خصوص در زمانی که سطح مایع بسیار پایین باشد. یکی دیگر از نشانه های سیگنالهای فرمان کم قدرت، هنگامی که فرمان را در سرعت های کم چرخان می کنید، سر و صدای وزوز مانند به گوش می رسد.

سطح خنک کننده(ضد یخ)

هرگز رادیاتور ماشینی که در حال کار کردن است را باز نکنید. مایع سیستم خنک کننده یک ماشین تحت فشار بالا معمولا داغتر از آب جوش است. مخزن سیستم خنک کننده نزدیک رادیاتور است که معمولا شفاف و به رنگ سفید است بنابراین شما می توانید سطح مایع را بدون باز کردن آن ببینید.مخزن ذخایر دارای دو علامت است. “FULL HOT” و “FULL COLD”. اگر بعد از اضافه کردن مایع به طور مرتب پایین تر از “FULL COLD” می شود، احتمالا نشتی دارید که باید در اسرع وقت بررسی شود. موتورهای امروز نسبت به گرمای بیش از حد بسیار آسیب پذیرتر هستند، بنابراین این سیستم مهم را نادیده نگیرید.

باتری

اکثر باتری‌های امروزی دارای “تعمیر و نگهداری رایگان” هستند که نشان می دهد شما نمی توانید سطح آب را بررسی کنید. این به این معنا نیست که چیزی برای بررسی وجود ندارد. مهمترین چیزهایی که باید بررسی کنید عبارتند از: قسمت بالای باتری باید تمیز و خشک باشد و همینطور اتصالات ترمینال باید تمیز و محکم باشد. اگر بعد از تمیز کردن بالای باتری به طور مداوم خیس یا ساییدگی می شود، سیستم شارژ و باتری خود را با مکانیک چک کنید.

حلال واشر شیشه جلو اتومبیل

حلال واشر شیشه جلو پنجره به راحتی توسط گالن در فروشگاه های خودکار عرضه می شود و در دسترس و ارزان است. . هرگز در زمستان آن را رقیق نکنید تا مطمئن شوید که حفاظت ضد یخ خود را حفظ می کند.

لاستیک

فشار نامطبوع تایر می تواند بر روی پوشش تایر و همچنین سواری آن تاثیر بگذارد. شما همیشه باید در هنگام سرد بودن لاستیک خود را چک کنید. فشار بر روی تایر به علت افزایش گرمای هوا افزایش می یابد. پس از گرم شدن تایر، اجازه ندهید هوا از آن خارج شود. هنگامی که خنک شد، تایر را دوباره ببندید و متوجه خواهید شد که فشار به جایی که بود باز می گردد. فشارهای تایر با تغییر فصلها تغییر خواهد کرد، بنابراین در زمستان اطمینان حاصل کنید که آنها تحت فشار نیستند. به یاد داشته باشید، همیشه آنها را هنگامی که سرد هستند بررسی کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

78 456 123 021