کیا سراتو مونتاژ

کیا سراتو از خودروهای تولیدی و عرضه شده توسط شرکت کره‌ای کیا موتورز است. اولین نسل از این خودرو در سال 2003 وارد بازار شد و از ان سال تا به حال سه نسل مختلف از آن عرضه شده است. البته تولید نسل دوم کیا سراتو توسط این شرکت در سال 2014 متوقف شد و پس از مدتی عرضه‌ی محصول مونتاژ شده طی قراردادی به سایپا واگذار گردید.

در حال حاضر کیا سراتو مونتاژ در دو مدل 1.6 لیتری ساده و 2 لیتری آپشنال در بازار ایران موجود است و البته مشتریان امکان انتخاب مدل‌هایی دارای گیربکس دستی و اتوماتیک را نیز دارند. با وجودی که کیا سراتو تولید شده به صورت مونتاژ از برخی نقاط ضعف ناشی از حذف برخی تجهیزات در مقایسه با مدل اصلی شامل ESP، آینه تاشو برقی، استارتر، ترمزهای دیسکی و ایربگ‌های جانبی و پرده‌ای برخوردار است.

و هم‌چنین صندلی‌های آن غیر ارگونومیک و مصرف سوختش نسبتا بالا است، ولی با اقبال و فروش نسبتا خوبی در بازار ایران مواجه می‌باشد.

این محبوبیت نیز البته به دلیل داشتن نقاط قوتی شامل گیربکس ۶ سرعته با واکنش سریع، شیفتر پشت فرمان، پیشرانه قوی و کشش مناسب و ارزش قیمتی قابل قبول است. این مطلب به بررسی کیا سراتو مونتاژ اختصاص و بر مدل سراتو 2000 آپشنال تمرکز دارد.

برای اطلاع از قیمت لوازم یدکی هیوندا و کیا و یا محصولات با کارشناسان سایت یدک 360 تماس بگیرید.

33913769-33116519-09120256652

بررسی کیا سراتو مونتاژ از نظر طراحی

طراحی کیا سراتو نسل دوم در ابتدا و در سال 2008 توسط شرکت کره‌ای کیا موتورز انجام شده است و با وجود برخورداری از نمای کلی نسبتا ساده، دارای جذابیت قابل قبولی می‌باشد. از طراحی نمای داخلی نیز استانداردهای ارگونومی و هماهنگی اجزا به صورت کامل رعایت شده است.

تنها نکته‌ای که باید در بررسی کیا سراتو تولید شده به صورت مونتاژ از نظر ظاهری به آن اشاره کرد، کاهش کیفیت متریال به کار رفته در کابین آن در مقایسه با نمونه‌های وارداتی است.

بررسی کیا سراتو مونتاژ از نظر عملکرد فنی

کیا سراتو مونتاژ در دو مدل مختلف عرضه می‌شود که تفاوت اصلی این دو مدل در نوع پیشرانه 1.6 و 2 لیتری آن‌ها است. در واقع نمونه 2 لیتری که به سراتو 2000 معروف است و به دلیل برخورداری از امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی بیشتر به آن کیا سراتو آپشنال نیز گفته می‌شود، دارای پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری و قدرت 156 اسب بخار است.

نیروی تولیدی در این خودرو به کمک یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود و توان تولید 6200 دور بر دقیقه و 195 نیوتن متر گشتاور را در 4300 دور بر دقیقه دارد. هم‌چنین در مدت زمان 10 ثانیه به  شتاب 0 تا 100 می‌رسد. مصرف بنزین حدود 8 لیتر در هر صد کیلومتری خودرو 2 لیتری کیا سراتو مونتاژ نیز عدد قابل قبولی را نشان می‌دهد.

همان‌گونه که می‌دانید کیا سراتو 2 لیتری در دو تیپ ساده و آپشنال در بازار موجود است. روشن است که تیپ آپشنال به دلیل برخورداری از تجهیزات بیشتر با قیمت بالاتری به فروش می‌رسد. از جمله امکانات رفاهی و تجهیزات سراتو 2 لیتری آپشنال می‌توان به کامپیوتر سفری، کروز کنترل، اتو لایت، صفحه نمایش 7 اینچی مجهز به 6 بلندگو، صندلی دارای روکش چرم، دوربین و سنسور دنده عقب، گیربکس 6 سرعته با شیفتر پشت فرمان، شیشه سانروف، GPS، دنده پشت فرمان، تهویه مطبوع اتوماتیک، پیشرانه‌ قدرتمندتر و غیره اشاره کرد.

به طور کلی سراتو نمونه 2 لیتری دارای خدمات پس از فروش مناسب و بازار دست دوم خوبی است. البته به عنوان معایب کیا سراتو تولید شده به صورت مونتاژ باید به کاهش کیفیت و تجهیزات هم در عملکرد فنی و هم در متریال کابین نسبت به نمونه‌های وارداتی، خشک بودن سواری و ترمز عقب کاسه‌ای اشاره کرد.

بررسی کیا سراتو مونتاژ از نظر امنیت

کیا سراتو نسل دوم تولید شده توسط کیا موتورز به دلیل دارا بودن تجهیزات ایمنی با کیفیت، موفق به دریافت امتیاز قابل توجه TOP SAFETY PICK از موسسه IIHS آمریکا شده است. کیا سراتو 2000 نیز با وجود کاهش و حذف برخی تجهیزات ایمنی مانند ایربگ‌های جانبی و هم‌چنین سیستم کنترل کشش و کنترل پایداری و داشتن ترمزهای کاسه‌ای با تجهیز به امکاناتی شامل جمله کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو، ترمز ABS، سیستم EBD، ایموبولایزر و سنسور پارک عقب ایمنی نسبتا قابل قبولی به سرنشینان ارائه می‌دهد.

در نهایت با وجود افت قابل توجه کیفیت و کاهش تجهیزات و امکانات رفاهی در کیا سراتو مونتاژ، کیفیت این خودرو در مقایسه با خودروهای ایرانی قابل قبول است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

78 456 123 021